Montepacis
Facebook
Mail
+370 655 95185

Svetingumo kompleksas pažaislio vienuolyne

Parodos

Balandžio 8 d. buvo atidaryta paroda TORREGAR: AGORA.

Torregaro slapyvardžiu prisistatantis Jose Antonio Torregrosa García (1978) yra Mursijos regiono (Ispanija) menininkas, tapytojas, Mursijos Universiteto Dailės fakulteto tapybos katedros docentas. Autorius yra surengęs daugiau nei 30 personalinių parodų reikšmingose Ispanijos erdvėse ir galerijose. Menininkas taip pat aktyviai dalyvauja grupinėse parodose bei rengia personalines parodas Anglijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Meksikoje, Švedijoje, Lietuvoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Portugalijoje. Torregaro darbai yra įtraukti į svarbias valstybines ir privačias nacionalinio ir tarptautinio lygio kolekcijas. Kūrėjas yra daugelio Ispanijos prestižinių premijų ir konkursų nominantas bei laureatas.

Nuo 2016 metu, projektasAGORAyra nuolat papildomas:menininkas TORREGAR tyrineja tonų ir faktūrų turtingumą, hiperrealistiskai sudomina mus detalėmis: jei nagrinesime jo darbus, pastebėsime, kad antikinio portreto paviršius yra kaip mūšio laukas ant kurio gausiai dedami potepiai su tam tikra tonų drąsa ir kintamu vaizdinės masės paskirstymu. Drąsus spalvų išraiškingų sodrumas patraukia akį ir veikia kaip abstrakti žinutė: žavi menininko meilė veidams, kurie turi savo istorija. Kaip alchemikas, mišrių technikų portretuose Torregar naudoja visas pigmentines priemones, sluoksniuoja visų rūšių dažus, nuo akrilo iki aliejaus, ir lakus, atspindi šviesos blyksnius ir turtingą spalvų gamą.

Be jokios abejonės, priartėjimas prie klasikinės skulptūros yravienas didžiausių menininko pasisekimų. Visiškas pasisavinimas/apropiación, o ne įkvėpimas arba jo variantas – jau penkerius metus Torregar daugiausia dėmesio skyria įdomiam klasikinio pasaulio, graikų ar jo atspindžio Romoje skulptūrų kūrimui. Sukurdamas tiek visumos tiek fragmentuotos antikos viziją, menininkas nagrineja išraiškos ir skirtingo formatosantykius. Sąvoka pasisavinimas/apropiaciónyra būtent tamenine išraiška, kuria menininkas panaudoja, stengdamasis perteikti atrenktų antikvarinių dirbinių grožio ar medžiagos, iš kurios jie pagaminti, savybių: marmuras ar bronza tarsi įmirko” į tekančio laiko srove. Dvimateje erdveje, vaizdingomis faktūromis, entomologo tikslumu Torregaras atkuria dievų vizijas ir suteikia joms naują išvaizdą. Eksperimentine menininko išmintis, daugeliometų tyrinėjimo pagrindas, kaip skirtingo storio ir atspalvių sluoksniais yra uždėdama ant storo akvarelinio popieriaus paviršiaus.

Paroda tai kūrybinio Svetingumo komplekso MONTE PACIS ir kuratorės Inos Mindiuz bendradarbiavimo dalis, finansuojama Mursijos savivaldybės Kultūros departamento ir Mindiuz Meno galerijos, specialiai paruošta Mursijos menininkų pristatymui Kauno mieste, kuris šiuo metu yra Europos Kulturos sostine.

PARODOS RENGĖJAS: Mindiuz Meno galerija/Kaunas.

Paroda veiks iki gegužes 30 d.

 

 

 

 

Lina Morkūnaitė-Vilkelienė / Limo         

2017 m. lapkričio 29 d. – 2018 m. sausio 31 d.                       

 NATIURMORTAS

„Šie natiurmortai galėtų būti laikomi abstrakcijomis – čia gausu geometrinių formų, ryškių spalvų ir emocinio autorės užtaiso. Mane domina menininkės noras tapyti būtent tokius natiurmortus: išlaužytus, tarsi laukiančius, kol bus sudėti į vieną, dvelkiančius kubizmu. „Su natiurmortais mano santykis yra keistokas. Kartą, dar besimokant, jau norėjau mesti tapybą apskritai, nes natiurmortai nebeteikė man jokio žavesio ir įdomumo. Tuomet pradėjau tapyti vien abstrakcijas. Kol vieną dieną šmėstelėjo mintis, kad galima juos pamatyti ir kitaip. Išsikėliau sau tikslą – matyti natiurmortus vien kitaip, juos transformuoti, – teigia Lina, o stilistines vingrybes (abstrakcionizmo, ekspresionizmo ar net kubizmo) paaiškina: – Neprisirišau prie menininkams būdingo vientiso stiliaus, nes norėjau, kad kiekvienas natiurmortas būtų išreikštas jam labiausiai tinkama maniera. Mėgavausi formom, spalvom ir ieškojimais. Neapykanta natiurmortams virto meile. Taip ir gimė visa serija įvairiausių istorijų, padėtų ant stalo…“

Lina Morkūnaitė-Vilkelienė / Limo. Paroda “Natiurmortas”.

Spalio 21 d., penktadienį, 19 val., Pažaislio vienuolyno ansamblyje įsikūrusiame svetingumo komplekse „”Monte Pacis”“ galerija „Art-Cart“ pristatė tapytojo Deivio Slavinsko parodą.

Parodos organizatorė, galerijos „Art-Cart“ atstovė Ana Čižauskienė teigia, kad „Barokinis Pažaislio ansamblis – nors ir netipinė vieta meno ekspozicijoms, tačiau turi labai savitą vietos aurą ir istorinį kontekstą, kurių fone kūriniai prabyla kitaip. Šį kartą čia pristatomi Deivio Slavinsko „Kontradimensinės“ serijos kūriniai yra įdomūs stilistiškai, nes juose yra gretinama abstrakti išraiška su grafiniu pop stiliumi. Pirmas įspūdis, žvelgiant į šiuos kūrinius, dažnai apgaulingas, mat detalės atliktos grafiška maniera gali pasirodyti kaip koliažinės aplikacijos, bet iš tiesų yra kruopščiai atliktos teptuku. Daugelis šį dailininką pažįsta ir kaip originalių Kauno architektūrinių peizažų autorių, kuriuos jis tapo modernizmo epochai būdingu art deco stiliumi, daug kam inspiruodamas simpatijas tarpukario architektūrai“.

„Šios serijos darbuose aš suvieniju priešybes“ – aiškina pats autorius – „ne tik dimensijas, dvimatę (grafišku tikslumu ištapytus personažus) prieš „daugiamatę“ (ekspresionistinis planas / abstraktus peizažas), bet ir tekstūras („plokščia“ prieš daugiasluoksnius potėpius), stilius („švaru“ prieš „gaivališka“), atlikimo manieras („grafiška“ prieš „tapybiška“). Šis vizualus / stilistinis kontrastas leidžia pabrėžti ir vienas kitam papildyti skirtingų planų savitą grožį, nes tai, kas švaru ir preciziška dar labiau suskamba šalia gaivališkų, daugiasluoksnių tekstūrų.

Kad geriau suprasti šią mano seriją, reikia pastebėti, kad ji yra pagrįsta sapnų, vizijų ir magiškosios realybės principais. Ten keisčiausi dalykai, persipynę su emocijomis ir nuotaikomis, atrodo tuo metu natūraliai, o pabudus dažniausiai pamename tik kažkokias atskiras detales. „Kontradimensinėje“ serijoje ekspresyvusis planas atitinka pasąmonės srautus, dažniausiai kažkokias konkrečias erdves ir nuotaikas, o „grafiškas“ herojus joje „gyvena“ ir yra jos dalis“.

Paroda „Kontradimensinė serija“ yra atvira lankytojams svetingumo komplekso „”Monte Pacis”“ restorano darbo laiku (I – IV, VII 11:00 – 22:00; V – VI 11:00 – 23:00) ir truks iki šių metų pabaigos.

Susipažinti su autoriaus kūriniais galite apsilankę autoriaus Art-Cart paskyroje.

Parodos organizatoriai:

artcart montepacis