Montepacis
Facebook
Mail
+370 655 95185

Svetingumo kompleksas pažaislio vienuolyne

Pažaislio ansamblyje – tapytojo Deivio Slavinsko paroda

Pradžia - 2016/12/12

Pabaiga - 2016/12/12

Grįžti į sąrašą

Spalio 21 d., penktadienį, 19 val., Pažaislio vienuolyno ansamblyje įsikūrusiame svetingumo komplekse „”Monte Pacis”“ galerija „Art-Cart“ pristatė tapytojo Deivio Slavinsko parodą.

Parodos organizatorė, galerijos „Art-Cart“ atstovė Ana Čižauskienė teigia, kad „Barokinis Pažaislio ansamblis – nors ir netipinė vieta meno ekspozicijoms, tačiau turi labai savitą vietos aurą ir istorinį kontekstą, kurių fone kūriniai prabyla kitaip. Šį kartą čia pristatomi Deivio Slavinsko „Kontradimensinės“ serijos kūriniai yra įdomūs stilistiškai, nes juose yra gretinama abstrakti išraiška su grafiniu pop stiliumi. Pirmas įspūdis, žvelgiant į šiuos kūrinius, dažnai apgaulingas, mat detalės atliktos grafiška maniera gali pasirodyti kaip koliažinės aplikacijos, bet iš tiesų yra kruopščiai atliktos teptuku. Daugelis šį dailininką pažįsta ir kaip originalių Kauno architektūrinių peizažų autorių, kuriuos jis tapo modernizmo epochai būdingu art deco stiliumi, daug kam inspiruodamas simpatijas tarpukario architektūrai“.

„Šios serijos darbuose aš suvieniju priešybes“ – aiškina pats autorius – „ne tik dimensijas, dvimatę (grafišku tikslumu ištapytus personažus) prieš „daugiamatę“ (ekspresionistinis planas / abstraktus peizažas), bet ir tekstūras („plokščia“ prieš daugiasluoksnius potėpius), stilius („švaru“ prieš „gaivališka“), atlikimo manieras („grafiška“ prieš „tapybiška“). Šis vizualus / stilistinis kontrastas leidžia pabrėžti ir vienas kitam papildyti skirtingų planų savitą grožį, nes tai, kas švaru ir preciziška dar labiau suskamba šalia gaivališkų, daugiasluoksnių tekstūrų.

Kad geriau suprasti šią mano seriją, reikia pastebėti, kad ji yra pagrįsta sapnų, vizijų ir magiškosios realybės principais. Ten keisčiausi dalykai, persipynę su emocijomis ir nuotaikomis, atrodo tuo metu natūraliai, o pabudus dažniausiai pamename tik kažkokias atskiras detales. „Kontradimensinėje“ serijoje ekspresyvusis planas atitinka pasąmonės srautus, dažniausiai kažkokias konkrečias erdves ir nuotaikas, o „grafiškas“ herojus joje „gyvena“ ir yra jos dalis“.

Paroda „Kontradimensinė serija“ yra atvira lankytojams svetingumo komplekso „”Monte Pacis”“ restorano darbo laiku (I – IV, VII 11:00 – 22:00; V – VI 11:00 – 23:00) ir truks iki šių metų pabaigos.

Susipažinti su autoriaus kūriniais galite apsilankę autoriaus Art-Cart paskyroje.

Parodos organizatoriai:

artcartmontepacis