Montepacis
Facebook
Mail
+370 655 95185

Svetingumo kompleksas pažaislio vienuolyne

Ispanijos Dialogai: APLAMA

Pradžia - 2017/07/20

Pabaiga - 2017/08/31

Grįžti į sąrašą

Ispanijos Dialogai: APLAMA Kaune  “Monte Pacis” erdvėse

Parodų ciklo Ispanijos dialogai  diskursas nustato tarpkultūrines ir transmoderniosios estetikos ryšį tarp grožio, meno, simbolizmo, estetikos ir žinių santykių atskleidimą  Lietuvos parodinėse erdvėse. Bandoma panagrinėti Ispanijos meną, patirti spalvingumo emocinį pertėkliu, paieškoti sąsajų ir panašumų su lietuvių menininkų kūrybą. 2017 metais projekto rėmuose pristatoma Malagos menininkų asociacijos APLAMA tapybą “Monte Pacis” ekspozicinėse erdvėse.

Dialogose su žiurovais dailininkai panaudoja arba konkretų vizualinį hiperrealistinį pasakojimą – Larisa Sarria, María del Carmen Ramos Guille, Antonio Romero Santana, María Santana Gómez,  arba byloja surrealistinio fantazijos kūrinio kalbą – Mariemma Yagüe, Pablo Arellano López.

Savo darbuose užfiksavo abstraktaus peizažo emocija – patirtį – ir pakviete žiurovą keliauti kartu autoriai Isabel López, Leocadia L. Casilari, Griselda Giachero, Silvana Orcese, Violeta Fortes, María Fernández Ruiz ir Gregorio Vallejo.

Menininkai nagrineja egzistencijos autentiškumą, pabrežia reikšmingus savo gyvenimo prisiminimus, veiksmus, kurie tapo jų kūrybos pagrindu ir kurie nukreipti į ateitį tam tikra prasme.

Menininkų asociacios APLAMA veiklos sritis ne apsiribuoja vien Malagos miestu ir jos provinciją – dailininkai dalyvauja Andalūzijos regiono konkursuose, bienalėse, nesuskaičiuojamuose solo ir grupinėse parodose. APLAMA neseniai gavo du didelius impulsus po daugelio metų pasiaukojančio jo kūrėjų darbo: vienas buvo parodų salės Manuel Barbadillo atidarymas SOHO meno kvartale, kultūrines miesto grandinės dalyje. Kitas buvo institucinis pripažinimas Andalūzijos XXXIII-mečio proga.

Kuratorė: Ina Mindiuz

Kur: “Monte Pacis” svetingumo kompleksas Pažaislio vienuolyne

Kada: nuo liepos 20 iki rugpjūčio 31 dienos

Atidarymas: liepos 20 dieną 13 valandą.

Bendradarbiaja: “Monte Pacis”, APLAMA, Studija Mindiuzarte

Plakatas: Solveiga Vaitkutė