Montepacis
Facebook
Mail
+370 655 95185

Svetingumo kompleksas pažaislio vienuolyne

Sveikuolių sąjunga

Sveiko maisto šventė 

Lietuvos sveikuolių sąjunga kartu su VšĮ „Sveikatai palankus“, Žolinčių akademija ir Svetingumo kompleksu “Monte Pacis” į 20-ąjį kartą vykstančią Sveiko maisto šventę subūrė daugiau kaip 600 žmonių, atvykusių iš įvairių Lietuvos vietų.  Konkursas „Desertų mūšis“ taip pat išsiskyrė dalyvių gausa – dalyvavo 16 komandų iš Vilniaus, Kauno, Pakruojo, Marijampolės, Prienų, Birštono, Elektrėnų, Ukmergės ir kt. miestų. Sveikos gyvensenos klubai, mokyklos, darželiai, sveiko maisto gamybos specialistai demonstravo savo kūrybiškumą pateikdami desertinius patiekalus komisijos ir žiūrovų vertinimui. Trys komandos laimėjo vertingus prizus – kelialapius į Ispanijos saloje La Palma ir Lietuvoje vykstančias sveikatingumo stovyklas, savaitgalio poilsį svetingumo komplekse.

Šventės dalyviai ne tik degustavo sveikatai palankesnių konkurso dalyvių desertų, bet išsinešė naujų receptų idėjų ir motyvacijos pokyčiams. Vaikų edukacinėse erdvėse, kuriose užsiėmimus vedė socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360“ sumanytojas Giedrius Bučas ir „žaliosios“ močiutės Bronislavos Vasiliauskienės ragautuvių stalas iki pat šventės pabaigos buvo apsupti lankytojų dėmesio.

Konferencijos metu maisto technologė Raminta Bogušienė suteikė žinių kaip atpažinti sveikatai palankius maisto produktus, kad nereikia atsisakyti riebalų, cukraus, tačiau būtina vartoti saikingai ir ypatingai riebalai turi būti kokybiški. O žolinčių akademijos prezidentė Danutė Kunčienė pasidalino savo patirtimi kokias daržoves, uogas, žoles rauginti ir kaip jas gardinti, kad valgytų maži ir dideli.

Šventės lankytojai aktyviai, ragavo, teiravosi, keitėsi receptais ir patarimais, dalyvavo paskaitose, domėjosi vienuolyno istorija, džiugiai bendravo tarpusavyje. Vieni apsalę nuo sveikų desertų rinkosi pietus ar vakarienę iš „”Monte Pacis”” a la carte meniu, o 200 svečių (tiek vietų tilpo prie 100 metrų stalo gražiojoje Pažaislio Liepų alėjoje ir visos jos buvo rezervuotos jau prieš renginį) dalyvavo Bendro stalo sveiko maisto vakarienėje.