Montepacis
Facebook
Mail
+370 655 95185

Svetingumo kompleksas pažaislio vienuolyne

Šampanas

 

EXCEPTIONELLE

 

Champagne Louis Roederer Cristal Brut 2009 Champagne A.C. Prancūzija  275 €

Pinot Noir, Chardonnay

„Louis Roederer“ namai – vienas sėkmingiausių šampano gamintojų per pastarąjį dešimtmetį. Iki šių dienų įmonės vairas išliko šeimos rankose. Verslui vadovauja septintos kartos atstovas Fredericas Rouzaud. Šiuo metu „Louis Roederer“ du trečdalius savo šampanų gamina tik iš nuosavuose vynuogynuose. išaugintų vynuogių, kurių dauguma auga grand cru teritorijose.  Šis nepriekaištingo stiliaus ir kompleksijos, aristokratiškai elegantiškas ir itin ilgaamžis Cristal  Brut 2009  puikiai atskleidžia itin sirpių metų charakterį. Ryškus aromatas, kuriame atsiskleidžia cukruotų vaisių, baltų gėlių ir švelniai skrudintų riešutų kvapaiLeidus vynui „pakvėpuoti“ išryškėja vaisių: persikų, abrikosų, mangų, melionų, natos. Skonis – toks pat intensyvus ir kompleksiškas, pereinantis nuo labai sirpių, minkštų vaisių iki gaivios citrusinės rūgšties, minerališkumo bei riešutų. Ilgas ir sudėtingas poskonis. Puik8s tarptautiniai įvertinimai Wine Spectator – 95, Decanter – 94-96 balai.

 

Dom Pérignon Cuvée Prestige Vintage 2006 Champagne A.C. Prancūzija   225 €

Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Muinier

Neabejotinai vienas žinomiausių šampanų pasaulyje, pavadintas šampaną dariusio vienuolio Dom Pérignon vardu. Guvus abatas pirmasis sumanė maišyti skirtingų vynuogynų bei skirtingų derliaus metų vynus, vyno trūkumus paversdamas privalumais. Taurėje pirmiausiai atsiskleidžia gėlių, vėliau – greipfrutų žievelės, riešutų kvapai. Švarus, gaivus ir krištolinis. Puikiai tinka prie sodrių užkandžių, pavyzdžiui, rūkytos lašišos, austrių.

 

Pommery 2006 Grand Cru Royal Champagne A.C. Prancūzija   175 €

Chardonnay, Pinot Noir

Šampano Pommery namai buvo įkurti 1858 m., o labiausiai juos išgarsino Madame Pommery, šampano pasaulyje vadinama Rožių Madam ir vertinama už tai, kad ji pirmoji pagamino pirmąjį vintažinį Brut šampaną. Šis šampanas iš tiesų išskirtinis, labai kompleksiškas, pagamintas iš kruopščiai atrinktų vynuogių, užaugintų Grand Cru Šampanės vynuogynuose. Jam būdingi smulkūs burbuliukai, skaidri spalva, subtilus aromatas bei sodrus vaisių skonis. Rekomenduojame kaip aperityvą arba prie kepenėlių pašteto, įvairių žuvies ir jūros gėrybių patiekalų.

 

Moutard Blanc de Blanc Vintage Brut 1996 Cru Champagne A.C. Prancūzija  125 €

Chardonnay

Šampano vertintojai sutinka, kad 1996 m. – bene įspūdingiausias vynmetis po žymiojo 1955 m. derliaus. Idealus vynuogių sunokimas lemia puikų rūgšties ir alkoholio santykį. Senojo aukso spalvos, sodrus ir elegantiškas šampanas, kvepiantis riešutais ir duona. Puikus derinys su sodriais baltos žuvies ar mėsos patiekalais.

 

Champagne Pol Roger Brut Vintage 2006 A.C. Prancūzija    115 €

Pinot Noir, Chardonnay

Išskirtinumas ir elegancija – du žodžiai, geriausiai apibūdinantys Pol Roger šampano namų stilių, tad nenuostabu, jog šių namų gėrimas buvo Vinstono Čerčilio, kurio vardu pavadintas gamintojo „prestige cuvee“. Vynuogės šiam šampanui auginamos dvidešimtyje Grand Cru bei Premier Cru kaimelių, o itin vėsiuose Pol Roger rūsiuose šampanas su mielėmis yra brandinamas 8 metus. Sodrios aukso spalvos šampanas pasižymi kompleksišku ir galingu aromatu, kuriame šviežios svarainių bei obuolių natos persipina su džiovintų vaisių kvapais. Burnoje – kremiška puta, gaivi rūgštis ir intensyvus bei ilgai trunkantis skonis, kuriame jaunatviškus citrusus papildo brandžiam šampanui būdingos riešutų bei migdolų natos. Puikūs tarptautiniai įvertinimai: R.Parker – 94, Decanter – 92 balai. Rekomenduojame aperityvui ar derinti su ryškesniais, bet neaštriais, žuvies bei baltos mėsos patiekalais.

 

Laherte Frere Champagne LES 7 Extra Brut Champagne A.C. Prancūzija   115 €

Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Meunier, Pinot Blanc, Arbanne, Fromenteu, Petit Meslie

„Laherte Frères“ garsėja tuo, jog gamina šampaną iš visų 7 Šampanės regione augančių vynuogių! Taip pat šampano namai ypatingi kruopščiai puoselėjama organine vyninkyste, ekologijos kultūros propagavimu.  Auginant vynmedžius stengiamasi išlaikyti tradicijas, todėl ypatingai didelis dėmesys skiriamas dirvožemio puoselėjimui. Tai yra viena didžiausių priežasčių, kodėl šio gamintojo šampanams būdingas minerališkumas. kad. Šiam šampanui būdingi citrusinių vaisių bei obuolių, kriaušių ir žydinčių gėlių aromatai. Skonyje jaučiasi duonos skrebučio, skrudintų riešutų, netgi dūmiški niuansai. Ilgas, minerališkas poskonis. Puikus derinys su baltos žuvies, jūros gėrybių patiekalais, omarais.

 

BIOLOGINIS, natūralus, biodinamis, be sulfitų!

Vincent Couche Chloé Brut Nature Champagne A.C. Prancūzija (no sulfur added)    105

Pinot Noir, Chardonnay

Vyndarys Vincent Couche biodinaminę ir biologinę vyninkystę vysto nuo 1999 m. Tai reiškia, kad beveik 20 metų naudojamos tik natūralios priemonės (pvz. laukinės mielės), vynuogynai tręšiami tik natūraliomis medžiagomis ir mažomis dozėmis, gydomi vaistingais augalais, visi darbai vykdomi atsižvelgiant į mėnulio kalendorių ir t.t Šiam elegantiškam šampanui būdingi smulkūs burbuliukai ir labai dinamiška tekstūra, aromatų puokštėje iš pradžių pasitinka skrudintos baltos duonos, sviesto, vėliau – akacijų žiedų, svarainių ir laukinių slyvų aromatai. Burnoje juntama maloniai integruota rūgštis, gaivus minerališkumas ir ilgas glotnus poskonis. Rekomenduojame prie austrių, sodrių šaltų užkandžių, pavyzdžiui, rūkytos lašišos.

 

BIODINAMINIS

DE SOUSA Champagne Cuvee des Caudalies Brut Blanc de Blanc Champagne A.C. Prancūzija  115 €

Chardonnay

Šis šampanas pagaminamas iš kruopščiai atrinktų, kokybiškų vynuogių, kurių pagrindą sudaro 50 – 60 metų senumo vynmedžiai, augantys Avize Grand Cru kaimelyje. Šampanas buvo laikomas naujo modelio – kiaušinio formos ąžuolo statinėse, kuriose lėčiau vyksta mikrooksidacija, šiam kilniam gėrimui suteikianti kremiškos tekstūros. Šampanas yra auksinės spalvos bei pasižymi elegantiškais geltonų vaisių, riešutų, medaus ir delikačiais ąžuolo niuansais. lgas poskonis. Rekomenduojame derinti su ikrų užkandžiais, ančių kepenėlių paštetu, žuvimi, vėžiagyviais bei kitomis jūros gėrybėmis.

 

HENRIET BAZIN 2008 Millesime Grand Cru Champagne A.C. Prancūzija   105 €

Chardonnay

Šis aukščiausios klasės šampanas padarytas iš Chardonnay vynuogių, sodintų 1953, 1963, 1966 metais. Tarptautinis vyno leidinys Wine Enthusiast jam skyrė 92 balus! Itin išraiškingas, gaivios ir puikiai integruotos „traškios“ rūgšties, su dominuojančiu prinokusių kriaušių ir obuolių skoniu galingas Grand Cru šampanas puikiai dera prie baltos žuvies ir mėsos patiekalų.

 

BIOLOGINIS, natūralus, biodinamis

Vincent Couche Elegance Extra brut Champagne A.C. Prancūzija  65 €

 Pinot Noir, Chardonnay

Vyndarys Vincent Couche biodinaminę ir biologinę vyninkystę vysto nuo 1999 m. Tai reiškia, kad naudojamos tik natūralios priemonės (pvz. laukinės mielės), vynuogynai tręšiami tik natūraliomis medžiagomis ir mažomis dozėmis, gydomi vaistingais augalais, visi darbai vykdomi atsižvelgiant į mėnulio kalendorių ir t.t. Šis šampanas ne veltui ir pavadintas elegantišku – santūriai ir maloniai dvelkiantis geltonomis slyvomis ir minšta baltos duonos plutele, burnoje – labai glotnus, su puikiai integruota malonia rūgštimi. Rekomenduojame kaip aperityvą, prie šaltų baltos mėsos užkandžių, minkštų sūrių, įvairių žuvies ir jūros gėrybių patiekalų.

 

Mailly Delice Demi Sec Grand Cru Champagne A.C. Prancūzija  55 €

 Pinot Noir, Chardonnay

Šis pusiau sausas šampanas pasižymi itin glotnia tekstūra, švelniai salstelėjusiu baltųjų ir cistrusinių vaisių skoniu. Puikiai dera aperityvui, su minkštais sūriais, įvairiais mėsos, kepenėlių paštetais. Taip pat ne itin saldžiais baltojo šokolado, riešutų, vaisių desertais.

 

 

MONTE PACIS LOBYNAS – VIENUOLYNO VYNAS

Šampanas iš vieno žymiausių Prancūzijos cistersų vienuolyno Clairvaux Abbey, kurį Colombé-le-Sec miestelio apylinkėse 1115 m. įkūrė vienuolis šv. Bernardas,  Cellier aux Moines autentiško 900 m. senumo vyno rūsio. Beveik 800 metų vienuoliai tobulino vyno gamybos metodus, o rūsį įrengė taip, kad jame ir šiandien brandinamas MONIAL šampanas, kurį gamina čia gyvenanti Calon-Egger šeima – trečioji vyndarių karta.

 

Monial Sylves Brut Champagne A.C. Prancūzija  65 €

Chardonnay, Pinot Noir

Prancūziško ąžuolo statinėse brandintas šampanas pasižymi sodriais persikų, kriaušių, baltos duonos aromatais. Turtingas ir elegantiškas skonis atskleidžia stiprią vyno struktūrą ir puikiai dera su šaltais sodriais mėsos ar žuvies užkandžiais, kepenėlėmis, paštetais. Taip pat ne itin saldžiais šokolado, lazdynų riešutų, kriaušių desertais.

 

Monial Lux Aeterna Brut Nature Blanc de Blanc Champagne A.C. Prancūzija  49 €

Vien iš Chardonnay vynuogių rūšies sukurtas šampanas dar vadinamas Blanc de Blanc ir laikomas „draugiškiausiu“ maistui, minkščiausiu šampanu.

Šis švelnus, kremiškas ir elegantiškas šampanas, kvepiantis baltaisiais vaisiais, puikiai dera su austrėmis, jūros gėrybių patiekalais.

 

Monial Libera Me Brut Blanc de Noirs Champagne A.C. Prancūzija  45 €

Pinot Noir

Vien iš Pinot Noir sukurtas vadinamas Blanc de Noirs (lt. šviesus iš tamsaus) pasižymi ypatingu vaisiškumu, švelniu salstelėjimu, tvirta struktūra ir smulkiais energingais burbuliukais. Šampanas „pajėgus“ atlaikyti ne tik keptos žuvies, bet ir skrudintos baltos mėsos patiekalus. Taip pat  puikiai dera su uogų desertais.