Montepacis
Facebook
Mail
+370 655 95185

Svetingumo kompleksas pažaislio vienuolyne

Rausvasis vynas

 

750 ml

 

Miraval Rose 2015 Côtes de Provence A.O.P. Prancūzija  45 €

Cinsault, Grenache, Syrah, Rolle

Pasaulyje šio vyno pristatymas pradedamas nuo vyndario ir vyno ūkio savininkų. Vyną gamina garsus vyndarys Mare Perrin, daugelis jo vynų ne kartą yra gavę aukščiausius įvertinimus – 100 balų iš R.Parker ir kitų vertintojų.

Chateau Miraval, esantis pačioje Provanso širdyje, garsėja nuo senų laikų. Tai pirmas kaimelis Prancūzijoje, kuriame viskas auginamai organiškai. Pačioje pilyje įkurtoje studijoje vienus iš geriausių savo albumų įrašė Sting ir Pink Floyd. Dėmesio – dabartiniai šio rojaus kampelio žemėje savininkai yra Angelina Jolie ir Brad Pitt’as!

Bet vynas žymus ne tik dėl garsių pavardžių. Tai – geriausias Provanso terroir pavyzdys: dirvožemis gausus molio ir kalkakmenio, o vynuogynas yra 350m aukštyje esančiose terasose, kur klimatas švelnesnis, nei įprastai šiame krašte, kuomet temperatūrų skirtumai tarp dienos ir nakties itin ryškūs. Vynuogės auginamos biodinaminiu principu, renkamos tik anksti ryte, kruopščiai perrenkamos net kelis kartus. Žymioji pora šio vyno nereklamuoja, bet mėgaujasi ragaudami ir intensyviai dalyvauja vyno kūrimo procese ir patvirtina kokybę užrašydami savo vardus etiketėje.

Vynas švelniai rausvos spalvos, delikataus citrusų, raudonų uogų ir baltų Provanso gėlių aromato, ilgo ir intensyvaus poskonio su pabaigoje netikėtai sužibančia minerališko sūrumo nata.

Pirmaisiais vyno gaminimo 2012 metais vynas buvo parduotas per kelias valandas. Tad labai džiaugiamės, kad galime pasiūlyti paragauti šio vyno MONTE PACIS. Kiekis labai ribotas!

 

Pierre-Henri-Morel 2014 Tavel A.C. Prancūzija   29

Grenache noir, Cinsault, Syrah, Mourvèdre, Clairette ir Bourboulenc

Du žymūs Prancūzijos vyndariai Pierre-Henri-Morel ir Michel Chapoutier suvienijo savo meilę maistui, vynui, žemei arba terrua ir ėmėsi kartu vyndarystės. Šis harmoningas, turtingas ir kompleksiškas rausvasis vynas pasižymi gilia rausva spalva, sunokusių vyšnių bei juodųjų serbentų aromatais, bei itin maloniu vaisiškumu su vos juntamais prieskoniais burnoje. Rekomenduojame derinti su ant grotelių keptos arba skrudintos žuvies, paukštienos, kiaulienos patiekalais.

 

Ambroisie 2015 Cabernet d’Anjou A.C. Rosé Prancūzija   29 €

Cabernet Franc

Vienintelė apeliacija Prancūzijoje, kurioje leidžiama daryti pusiau saldų rožinį vyną (nededant cukraus, žinoma). Griežtai reguliuojant temperatūrą, anksti stabdoma fermentacija, taip išsaugojant didelį likutinio cukraus kiekį. Šis pusiau saldus, vidutinio svarumo rausvasis vynas itin švelnus, sodrus, vaisiškas ir intensyviai kvepiantis avietėmis – puikiai dera su vaisiniais desertais, ledais arba gausiai egzotiškais prieskoniais pagardintais patiekalais.

 

Borgo Selene Rosato 2016 Terre Siciliane I.G.T. Italija   29 €

Nero d’Avola, Frappato

Dvi autentiškos Sicilijos vynuogės Nero d’Avola ir Frappato taurėje sulieja trešnių, arbūzų, greipfrutų aromatus, vaisiškumą, sodrumą, malonią rūgštį ir lengvumą. Itin rekomenduojame prie lašišos, kitos raudonos žuvies bei mėsos patiekalų.

 

Delheim Pinotage Rosé 2016 Stellenbosch Pietų Afrika   22 €

Pinotage (94 proc.), Muscat de Frontignan

Naujiena ir išskirtinė galimybė pasimėgauti šių – 2016 metų rausvuoju vynu!

Pusiau sausas, maloniai vaisiškas, gaivus rausvasis vynas išraiškingai kvepiantis spanguolėmis, arbūzais ir avietėmis puikiai tinka gurkšnoti vieną, prie įvairių šaltų užkandžių.

 

M. Chapoutier Domaine Tournon „Mathilde“ Rose 2017 Victoria Australija   25 €

Grenache

Naujiena ir išskirtinė galimybė pasimėgauti šių – 2016 metų rausvuoju vynu!

Nusiteikite gaiviai, energingai ir gyvai „atakai“ – rausvas vynas tiesiog užlieja rožlapių, braškių prinokusių greipfrutų ir Provanso raudonųjų apelsinų aromatais. Burnoje – lengvas raudonųjų uogų skonis, švelnus ir ilgas poskonis. Rekomenduojame prie vasaros užkandžių – šaltos ar ant grotelių keptos raudonos mėsos, žuvies, prieskoniais pagardintų jūros gėrybių patiekalų.