Montepacis
Facebook
Mail
+370 655 95185

Svetingumo kompleksas pažaislio vienuolyne

Gėrimai

Beveik 30 vyno rūšių taurėmis!

Jau šiandien beveik 30 svečių kompanija svetingumo komplekse MONTE PACIS gali užsisakyti po skirtingos vyno rūšies taurę – ir mes galėsime jas patiekti!

Vieninteliai Baltijos šalyse turime originalią vyno pilstymo įrangą Le Verre De Vin (Didžioji Britanija), kuri leidžia mums vienu metu turėti neribotą atkimšto kokybiško vyno butelių kiekį. Originali technologija sustabdo oksidacijos procesą (kuris prasideda vos atkimšus butelį) ištraukiant orą ir sukuriant butelyje vakumą be jokių papildomų cheminių medžiagų ar priemonių. Ir kas svarbiausia – vynas kokybę ir struktūrą išlaiko net 3 savaites!

 

Vienuolių pagamintas vynas tiesiai iš Europos vienuolynų

Vieninteliai Lietuvoje bendradarbiaujame su Europos vienuolynais, gaminančiais vyną. Kviečiame  paragauti keturių skirtingų vienuolijų vyno: kamaldulių iš Italijos, kartūzų – Ispanijos, benediktinų, cistersų – Prancūzijos.

 

Vietinis uogų vynas ir biodinaminis vynas

 Populiarėjant sveiko maisto kultūrai, vyno pasaulis taip pat neatsilieka!

Gaminamas ne tik ekologinis, bet ir biodinaminis vynas, kurių galite pas mus paragauti. Ką reiškia biodinaminis? Ekologinė vyndarystė, paremta vientisa gamtos filosofija: natūralios trąšos, vynmedžiai gydomi arbata, darbai organizuojami pagal mėnulio kalendorių ir t. t. Įdomu? Kviečiame paragauti ir susidaryti savo nuomonę!

Pasaulyje ne mažiau madinga vartoti kokybiškus vietinius produktus, todėl atsakingai rekomenduojame paragauti Zarasų rajone užaugintų uogų ir vaisių Gintaro Sino tikėtina, kad pakeisite savo nuomonę apie lietuviškus gėrimus!

 

Monte Pacis vyno lobynas

Vienuolių pagamintas vynas tiesiai iš Europos vienuolynų

 MONTE PACIS LOBYNAS – ABBAYE NOTRE DAME DE LERINS vienuolyno vynas  

750 ml

20 Šv. Benedikto vienuolių nedidelėje Viduržemio jūros saloje prie Provanso kranto nenaudodami jokių cheminių priemonių gamina visame pasaulyje pripažintą vyną, kurį savo vyno sąraše turi ne vienas Mišelino žvaigždutėmis įvertintas restoranas.

 

Saint Pierre” Cuvee 2013 Ille Saint Honorat, Prancūzija

Clairette, Chardonnay

 

75,00 €
Elegancija ir medus – taip vienuoliai apibūdina Clairette  ir  Chardonnay  vynuogių vyną. Viduržemio salos klimatas,  akmeningas dirvožemis, 50 metų senumo vynmedžiai, vienuolių patirtis ir malda –  supina aromatų puokštėje persikus, abrikosus, gėles, o burnoje juntamas malonus kremiškumas ir elegancija. Rekomenduojame prie sodrių daržovių, jūros gėrybių, baltos žuvies, mėsos patiekalų.

 

“Saint Honorat“ 2013 Syrah 2012 Ille Saint Honorat, Prancūzija

Syrah                    

 

80,00 €
Turtingas, sodrus, gilus ir elegantiškas Syrah  vynas,  kvepiantis raudonomis ir juodomis uogomis: serbentais, mėlynėmis, kurias papildo juodųjų pipirų ir našlaičių niuansai. Itin ilgas ir malonus poskonis. Rekomenduojame prie keptos ėrienos ar kitos sodrios raudonos mėsos patiekalų. Vienuoliai mėgsta šį vyną derinti su sodriais Pietų Prancūzijos daržovių, grybų patiekalais.

 

 ORGANINIS VYNAS

MONACI CAMALDOLESI Borbotto – kamaldulių vienuolių vynas iš 1012 m. įkurto vienuolyno Toskanoje (Italija)

 

 

150 ml / 750 ml

Baltasis Borbotto Bianco  2013 Toscana I.G.T. Italija kvapnus, svarus, nesudėtingas baltasis Trebbiano ir Malvasia vynas.

 

6,00 € / 29,00 €
raudonasis  Borbotto Rosso 2013 Toscana I.G.T. Italija  Sangiovese ir Canaiolo vynuogių minkštas, sodrus, ir vaisiškas vynas.

 

6,00 € / 29,00 €
Ispanijos katalikų bažnyčios sertifikuotas Šv. Mišių vynas „Vin de Messe“ Ispanija daugiau nei du tūkstančius metų Bažnyčios apeigose naudojamas tikras vynuogių vynas. Tai reiškia, kad jis negali būti  spirituotas ir dirbtinai saldintas ar pagamintas iš kitų vaisių. Per Šv. Mišias vyksta duonos ir vyno esmėkaita, tačiau išlieka išoriniai ženklai – skonis, aromatas, forma. Vynas simbolizuoja viską, kas gali būti malonu: žmogišką meilę ir žemišką džiaugsmą. 50 ml / 750 ml

4,o0 € / 35,00 €

 

Lietuviškas Gintaro Sino uogų vynas

 

Zarasų rajone uogų vynas gaminamas tik iš natūralių, kruopščiai atrinktų vaisių ir uogų, pasitelkus geras europines vyndarystės tradicijas bei asmeninius Gintaro Sino atradimus, siekiant atskleisti mūsų klimatui būdingų vaisių ir uogų pranašumus ir savybes, labiau tinkančias subtiliam šiaurietiškam skoniui.

Rausvas vaisių-uogų vynas 421 (SAUSAS) 150 ml / 750 ml

6,00 € / 28,00 €

Lengvas sausas rožinis vynas, su dominuojančiais aviečių ir juntamais erškėtrožių aromatais. Tinka kaip aperityvas, prie vidutinės brandos sūrių, jūros gėrybių ir lengvų paukštienos patiekalų. “Vynas yra labai kvapnus, galėčiau tvirtinti, kad jis kvepia vasara, pievom, galbūt, net rytine saule, lėtai liečiančia rasą, nes iš gerai atšaldytos, aprasojusius vyno taurės sklinda gaiva. Paragavęs pajunti obuolių skonį, nes vynas pagamintas būtent iš jų – skintų rankomis, kruopščiai saugant. Spalvai ir papildomiems poskoniams išgauti į vyną yra pridėta aviečių. Jų aromatas, susimaišęs su obuoliais, klaidina ir, nežinant, kad geriate vaisių – uogų vyną, neretai galite apsigauti. Avietės labai praturtina vyną, nedominuodamos ir neišsiduodamos suteikia vynui romantiškos ir gaivios vasaros pojūtį.“ (vyndarys Gintaras Sinas)
RAUDONASIS JUODŲJŲ SERBENTŲ VYNAS (PUSIAU SALDUS) 150 ml / 750 ml

6,50 € / 30,00 €

Šiame vyne labai ryškiai dominuoja juodųjų serbentų aromatas. Vynas yra pusiau saldus, tačiau labai geras rūgšties ir saldumo balansas (nėra perdėto saldumo pojūčio) leidžia vyną derinti prie raudonos mėsos, žvėrienos patiekalų. Puikiai tinka prie raudonos mėsos patiekalų, brandintų sūrių. Kaip pusiau saldus vynas, jis puikiai dera prie įvairių desertų, primindamas mamų virtas uogienes, kaime praleistas vasaras…
RAUDONAS UOGŲ VYNAS 841 (SAUSAS) 150 ml / 750 ml

6,00 € / 28,00 €

Pagrindinė šio vyno uoga – mėlynė, bet galima pajusti ir juoduosius serbentus, ir vyšnias, ir kitas mums gerai pažįstamas uogas. Šviesaus rubino spalvos, gaivios rūgšties kompleksiškas juodųjų serbentų, vyšnių kauliukų bei mėlynių aromato raudonas vynas puikiai dera prie vidutinės brandos sūrių ir paukštienos patiekalų.
OBUOLIŲ LEDO VYNAS 50 ml / 375 ml

7,00 € / 50,00 €

Ledo vynas gaminamas  iš gerai sunokusių, rankomis skintų obuolių. Sultys spaudžiamos žiemą ir laikomos šaltyje kelias savaites. Išvarvintos sultys ilgai fermentuojamos žemoje temperatūroje, taip išsaugant subtilų obuolių aromatą. Tai gerai subalansuotas, šilkinio švelnumo, elegantiško skonio vynas, dažnai vadinamas „skystuoju auksu“- ypatingai turtingas ir kvapnus, primenantis egzotinių baltų vaisių, migdolų, medaus aromatus. Rekomenduojamas prie pelėsinio sūrio, konditerijos gaminių, tinka ir kaip aperityvas, ir kaip puikus desertas.

 

 

Aperityvas

„Kir Royal“, Prancūzija 125 ml

9,00 €

Tai – klasikinis prancūziškas šampano kokteilis, geriamas kaip aperityvas. Sodrų aromatą ir spalvą gėrimui suteikia autentiškas burgundiškas juodųjų serbentų likeris Crème de Cassis. Kokteilis žinomas nuo XIX a. pradžios ir pavadintas jo „išradėjo“ Dijono miesto mero Canon Felix Kir garbei. Kaip pasisveikinimo gėrimas ir šiandien tiekiamas oficialiuose priėmimuose ar pobūviuose.

 

Šampanas taurėmis

Šampanas iš vieno žymiausių Prancūzijos cistersų vienuolyno Clairvaux Abbey, kurį Colombé-le-Sec miestelio apylinkėse 1115 m. įkūrė šventasis  Bernardas,  Cellier aux Moines autentiško 900 m. senumo vyno rūsio. Beveik 800 metų vienuoliai tobulino vyno gamybos metodus, o rūsį įrengė taip, kad jame ir šiandien brandinamas MONIAL šampanas, kurį gamina čia gyvenanti Calon-Egger šeima – trečioji vyndarių karta.

 

Monial Lux Aeterna Brut Nature Champagne Blanc de Blanc Prancūzija

Chardonnay

125 ml / 750 ml

11,00 € / 65,00 €

Vien iš Chardonnay vynuogių sukurtas šampanas vadinamas Blanc de Blanc ( šviesus iš šviesaus) ir pasižymi ypatingu vaisiškumu, švelniu salstelėjimu, tvirta struktūra ir smulkiais energingais burbuliukais. Šampanas „pajėgus“ atlaikyti ne tik keptos žuvies, bet ir skrudintos baltos mėsos patiekalus. Taip pat  puikiai dera su uogų desertais.

 

 

Šampanas buteliais

Dom Pérignon Cuvée Prestige Vintage 2005 Champagne A.C. Prancūzija

Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Muinier

750 ml

225,00 €

Neabejotinai garsiausias ir vienas prašmatniausių šampanų pasaulyje, pavadintas bene žymiausio vyną dariusio vienuolio vardu. Taurėje pirmiausiai atsiskleidžia gėlių, vėliau – greipfrutų žievelės, riešutų kvapai. Švarus, gaivus ir krištolinis. Puikiai tinka prie sodrių užkandžių, pavyzdžiui, rūkytos lašišos, austrių.

 

 

 

 

 

 

BIODINAMINIS  DE SOUSA Grand Cru Champagne Cuvee des Caudalies Brut Blanc de Blanc Champagne A.C. Prancūzija

Chardonnay

 

 

 

 

 

750 ml

135,00 €

Šis šampanas pagaminamas iš kruopščiai atrinktų, kokybiškų vynuogių, kurių pagrindą sudaro 50 – 60 metų senumo vynmedžiai, augantys Avize Grand Cru kaimelyje. Šampanas buvo laikomas naujo modelio – kiaušinio formos ąžuolo statinėse, kuriose lėčiau vyksta mikrooksidacija, šiam kilniam gėrimui suteikianti kremiškos tekstūros. Šampanas yra auksinės spalvos bei pasižymi elegantiškais geltonų vaisių, riešutų, medaus ir delikačiais ąžuolo niuansais. Ilgas poskonis. Rekomenduojame derinti su ikrų užkandžiais, ančių kepenėlių paštetu, žuvimi, vėžiagyviais bei kitomis jūros gėrybėmis.

 

 

 

 

HENRIET BAZIN NV Rose Grand Cru Champagne A.C. Prancūzija

Pinot Noir, Chardonnay

750 ml

125,00 €

Tiesiog įspūdingas, sodrus, išraiškingas ir labai elegantiškas rausvasis aukščiausios klasės šampanas. Aromatų puokštėje ir skonių paletėje mainosi prinokusios vyšnios, serbentai, gervuogės, citrusiniai vaisiai, skrudinta balta duona. Puikiai integruota gaivi rūgštis ir itin ilgas poskonis. Puikiai dera su keptos laukinės paukštienos, ėrienos patiekalais.

 

 

RAUSVASIS PUTOJANTIS vynas taurėmis

„FINLANDA ROSE“ Pinot Nero VSQ Riserva Brut Italija

Pinot Noir

125 ml / 750 ml

5,50 € / 30,00 €

Švelniai putojantis, sodrus, maloniai kvepiantis gėlėmis, raudonomis uogomis, pipirais ir cinamonu Pinot Nero vynas – iš Italijos. Rekomenduojame prie gausiai prieskoniais pagardintų patiekalų.

 

 

 

 Putojantis vynas taurėmis

Monzio Compagnoni Brut Franciacorta D.O.C.G Italija

Chardonnay

125 ml / 750 ml

7,00 € / 35,00 €

Tradiciniu šampano metodu méthode champenoise padarytas kilmingas itališkas putojantis vynas pasižymi elegancija, puikiu balansu, smulkiais ir „gyvais“ burbuliukais. Aromatų puokštėje susipynę obuoliai, kriaušės, Lombardijos pievų gėlės, o skonyje – tropiniai ir citrusiniai vaisiai, riešutai. Šis švelnus ir „draugiškas“ maistui putojantis vynas puikiai tiks prie jūros gėrybių, aperityvui.

 

Bortolomiol “SUPERIORE DI CARTIZZE” Valdobbiadene D.O.C.G. Dry Italija                   

Glera (Prosecco)

8,00 € / 45,00 €

 

Cartizze – apie 100 ha šiaurės Italijos teritorija, kurioje gimsta geriausias pasaulio prosecco, vadinamas „grand cru prosecco“. Aktyvūs burbuliukai ir puiki tekstūra, vaisių, lazdynų riešutų ir saldžių akacijų žiedų aromatai susilieja taurėje į gaivų, švelniai salstelėjusį kremiškumą. Tai – aperityvas ypatingoms progoms, arba puikus derinys su švelniais, kremiškais užkandžiais, nelabai saldžiais kepiniais, minkštais sūriais.

 

 
BIOLOGINIS ORGANINIS PUTOJANTIS VYNAS “IUS NATURAE”

Valdobbiadene Prosecco Superiore D.O.C.G. Brut Millesimato Italija  

Glera (Prosecco)

6,50 € / 34,00 €

 

Bortolomiol vyno ūkis šį biologinį Prosecco gamina iš organiniu būdu užaugintų vynuogių. Vyne susilieja filosofija, natūrali Šiaurės Italijos gamta ir vyndarių užsispyrimas sukurti puikų vyną tokiomis pat sąlygomis kaip jų protėviai. „IUS NATURAE“ – gamtos įstatymas (it.) kuriuo vadovaujantis kuriamas šis elegantiškas, „švarus“ ir „energingas“, gėlėmis, kriaušėmis ir lazdynų riešutais kvepiantis Brut. Burnoje juntamas švelnus minerališkumas ir maloni rūgštis, gan aktyvūs burbuliukai puikiai tiks prie šaltų mėsos užkandžių, baltos žuvies ar paukštienos patiekalų.
BORTOLOMIOL Prosecco Superiore SUAVIS Demi Sec Valdobbiadene  Superiore D.O.C.G. Italija    

Glera (Prosecco)

29,00

 

Labai švelnus putojantis vynas, kuriame vos juntama rūgštis, maloniai susipynusi su saldumu. Pernokusių uogų sodrumas suteikia vynui kremiškumą, švelnumą ir sodrų vaisiškumą. Aromatų puokštėje dominuoja medaus aromatai. Rekomenduojame prie desertų su vaisiais, ledais.

 

BIODINAMINIS  „Oro de Tartessos“ Espumoso Vino de la Tierra de Castilla Ispanija

Viognier, Viura

29,00
Putojantis vynas gaminamas laikantis biodinaminės vyndarystės filosofijos. Vynuogės skinamos naktį, kai žemesnė temperatūra, antroji fermentacija du mėnesius vykdoma tik su natūraliomis mielėmis. Todėl vynas pasižymi puikia tekstūra, aktyviais, bet minkštais, net „kremiškais“ burbuliukais, dominuojančiu tropinių vaisių skoniu. Aromatų puokštėje dominuoja persikai, ličiai ir baltų gėlių žiedai. Rekomenduojame prie baltos žuvies, jūros gėrybių, baltos paukštienos, daržovių patiekalų.

 

18 skonių vynas

 

Atrinkome dar 18 rūšių vyno, pilstomo taurėmis,  kuris puikiai tiks prie MONTE PACIS šefo Ernesto Viršilo kuriamų patiekalų. O jeigu nerandate Jums patinkančio vyno – paprašykite padavėjo atnešti VYNRAŠTĮ, kuriame – net 200 pavadinimų!

 

RAUSVASIS VYNAS

Ambroise 2015 Cabernet Anjou A.C. Rose Prancūzija

Cabernet Franc

150 ml / 750 ml

4,50 € / 22,00 €

Anjou  – vienintelė apeliacija Prancūzijoje, kurioje leidžiama daryti pusiau saldų rožinį vyną (nededant cukraus, žinoma). Griežtai reguliuojant temperatūrą, anksti stabdoma fermentacija, taip išsaugojant didelį likutinio cukraus kiekį. Šis pusiau saldus, vidutinio svarumo rausvasis vynas itin švelnus, sodrus, vaisiškas ir intensyviai kvepiantis avietėmis – puikiai tiks prie vaisinių desertų, ledų arba gausiai egzotiškais prieskoniais pagardintų patiekalų.

 

 
Borgo Selene Rosato 2015 Terre Siciliane I.G.T. Italija 

Nero d’Avola, Frappato

4,50 € / 22,00 €
Dvi autentiškos Sicilijos vynuogės Nero d’Avola ir Frappato sulieja trešnių, arbūzų, greipfrutų aromatus, vaisiškumą, sodrumą, malonią rūgštį ir lengvumą. Itin rekomenduojame prie lašišos patiekalų

 

MIRAVAL ROSE 2015 Cotes de Provence A.O.P. Prancūzija

CinsaultGrenacheSyrahRolle

750 ml

55,00 €

Puiki proga paragauti žymios, dabar jau buvusios poros‚ „Brangelinos“ vyno. Tai – geriausias Provanso terroir pavyzdys: dirvožemis molio ir kalkakmenio, o vynuogynas yra 350m aukštyje esančiose terasose, kur klimatas švelnesnis, nei įprastai šiame krašte, kuomet temperatūrų skirtumai tarp dienos ir nakties itin ryškūs. Vynuogės auginamos biodinaminiu principu, renkamos tik anksti ryte, krupščiai perrenkamos net kelis kartus. Toks išskirtinis požiūris į procesą, nes išskirtiniai ir gamintojai – vyndarys Mare Perrin ir žymi buvusi garsi pora – Angelina Jolie ir Brad Pitt.  Citrusų, raudonų uogų ir baltų Provanso gėlių aromato. Dėka terroir ilgo ir intensyvaus poskonio su pabaigoje netikėtai sužibančia sūrumo nata.  

 BALTASIS VYNAS taurėmis

 

Château Simon 2015 Graves Blanc A.C. Prancūzija

Sauvignon Blanc, Semillon

150 ml / 750 ml

6,50 € / 29,00 €

Puikaus balanso, malonios ir glotnios tekstūros baltasis vynas pasižymi išraiškinga aromatų puokšte – joje susipynę citrusiniai vaisiai, serbentų lapų, ką tik nupjautos žolės niuansai. Burnoje – itin puikiai integruota rūgštis, gaivus, ilgas poskonis. Puikus derinys su austrėmis, jūros gėrybėmis, baltos žuvies patiekalais.

 

 
Domaine Billaud Simon 2015 Chablis A.C. Prancūzija

Chardonnay

8,00 € / 36,00 €
Skaidrus, blizgantis, geltonojo aukso spalvos. Puiki klasikinio Šabli aromatų puokštė – žali obuoliai, persikai, bananai ir citrinos, sumišę su vanile ir minerališkumu, burnoje – malonus kompromisas tarp elegancijos, gaivumo ir sodrumo. Puikiai tinka ragauti prie baltos mėsos, žuvies patiekalų.  

 

Anne Leweiss Riesling Vieilles Vignes 2014 Alsace A.C. Prancūzija        

Riesling

8,00 € / 35,00 €
Gėliškas, minerališkas, elegantiškas ir „liesas“ (tik 5,8 g likutinio cukraus litre) vynas. Puikiai tinka prie lengvų užkandžių ir salotų. Vietiniai šį vyną rekomenduoja prie baltos žuvies, kiaulienos, veršienos patiekalų su padažais.

 

Montresor „Capitel Alto“ 2014 Soave Classico D.O.C. Italija

Garganega , Trebbianno

7,50 € / 33,00 €
Blyški šiaudų spalva, gaivi akacijų ir šeivamedžių žiedų aromatų puokštė, burnoje maloniai glotnus, su ilgai išliekančiu migdolų ir medaus poskoniu. Rekomenduojame prie  daržovių, baltos žuvies, nesudėtingų baltos mėsos patiekalų.

 

 BIODINAMINIS VYNAS Viento Aliseo Blanco Viognier 2014 Vino de la Tierra de Castilla Ispanija

Viognier

6,50 € / 29,00 €
„Dominio de Punctum“ vyndariai neapsiribojo ekologine vyninkyste, bet ėmėsi ir biodinaminės ir pristato sodrų Viognier  vyną, romantiškai kvepiantį magnolijomis. Mėgstantiems gėlių aromatus malonus gurkšnoti vieną, arba derinti su pikantiško ar aštresnio skonio patiekalais.

 

 

 

BALTASIS VYNAS buteliais

 

Domaine Doudet-Naudin 2013 Mersault A.C.  Prancūzija

Chardonnay

750 ml

85,00 €

Sodrus ir elegantiškas, klasika dvelkiantis vynas – kvapų puokštėje susipynę obuolių, ir baltųjų gėlių, ypač gudobelių aromatai. Iki maždaug 2020 metų vyną galima pavadinti ne tik turtingo skonio, bet ir galingu, intensyviu, vėliau vynas taps glotnesnis ir švelnesnis. Beveik metų brandinimas prancūziško ąžuolo statinėse suteikė vynui papildomo sodrumo ir svarumo pojūtį burnoje. Šis puikus vynas itin puikiai dera su žuvies ir baltos mėsos patiekalais.

 

 
Domaine Masson-Blondelet Tradition Cullus 2012 Pouilly Fume A.C Prancūzija

Sauvignon Blanc

55,00 €
Ši puiki aristokratiška vyninė istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėta net 1826 metais: „…kai vyndarys Antoine Blondelet pristatė karaliui Louis savo sūnų…“ Dabartinis vyndarys Michelle Masson – jau septintoji šeimos karta, daranti įspūdingą Luaros vyną. Cullus – geriausias vyninės vynas iš 70 metų senumo vynmedžių, kurie auga gausiame kimeridžiano dirvožemyje (kaip Šabli Burgundijoje). Vynas itin elegantiškas ir harmoningas, turtingas „žaliais“ aromatais, papildytais švelnaus minerališkumo. Burnoje glotnus ir elegantiškas. Puikiai dera su jūros gėrybių patiekalais, ypač jūros šukutėmis.

 

 
Pierre-Henri-Morel  2013 Côtes du Rhône Villages A.C. Laudun Blanc Prancūzija

Grenache blanc, Clairette ir Bourboulenc

27,00 €
Du žymūs Prancūzijos vyndariai Pierre-Henri-Morel ir Michel Chapoutier suvienijo savo meilę vynui, žemei arba terrua ir ėmėsi kartu vyndarystės. Šiose žemėse vynas daromas nuo antikos laikų. Šis sultingas, vos salstelėjęs, liepų žiedais kvepiantis vynas puikiai dera prie sodrių daržovių patiekalų (pvz. ratatouille), ypač pagardintų česnakais ir/ar Provanso prieskoniais.  
BENANTI Caselle  2013 Etna Bianco D.O.C. Italija

Carricante

45,00 €
Rytinėje Etnos ugnikalnio pusėje maždaug kilometro aukštyje virš jūros lygio vulkaniniame bei smėlio grunte, kuris itin gausus mineralų, auginama vietinė ir autentiška vynuogė Carricante.

Vynas nebrandintas statinėje, tad pasižymi gaiviu vaisiškumu ir malonia rūgštimi. Aromatų puokštėje dominuoja prinokę obuoliai, skonyje – švelnūs baltieji persikai. Vynas puikiai tinka aperityvui, prie baltos žuvies bei jūros gėrybių patiekalų.

 
Vesevo Avelino 2014 Greco di Tufo D.O.C.G.  Italija

Greco Bianco (85 proc.), Coda di Volpe

 

30,00 €
Vezuvijaus uolienos, stačios Viduržemio pajūrio uolos, Pietų Italijos saulė ir beveik 2500 metus kultivuojama graikų pradėta vyndarystė – taip apibūdinamas Greco di Tufo vynas. Citrinų spalvos, gaivus, „traškus“ (crispy), kriaušėmis, melionais, abrikosų odelėmis ir migdolais dvelkiantis vynas. Skonyje pirmiausia juntami obuoliai, baltieji serbentai, pereinantys į greipfrutų, citrinų ir mineralų kupiną ilgą poskonį. Puikiai dera prie jūros gėrybių, baltos jūrinės žuvies patiekalų.

 

 

RAUDONASIS VYNAS TAURĖMIS

 

Château Simon 2011 Graves Rouge A.C. Prancūzija

Merlot (70 proc.), Cabernet Sauvignon (30 proc.)

150 ml / 750 ml

7,50 € / 35,00 €

Puikus raudonasis vynas iš Saint Emiliono miestelio apylinkių. Metus trunkanti fermentacija ąžuolo statinėse suteikia vynui elegancijos. Tvirtos struktūros, gan švelnių taninų vynas pasižymi išraiškinga aromatų puokšte – joje susipynę kvapnios vyšnios ir slyvos. Burnoje maloniai vaisiškas ir glotnios tekstūros. Rekomenduojame prie keptos raudonos mėsos patiekalų.

 

 
Anne de Laweiss  Pinot Noir Réserve 2014 Alsace A.C. Prancūzija

Pinot Noir            

8,50 € / 40,00 €
Ryškios rubino spalvos, kvepiantis vyšniomis ir juodaisiais serbentais, burnoje vaisiškas, lengvas, minkštas, švelnus ir elegantiškas raudonas Elzaso vynas. Puikiai tinka prie sūrių, nesudėtingų baltos mėsos ir kiaulienos patiekalų.

 

 
Château Lamartine  Cuvée Particulière 2012  Cahors A.C. Prancūzija 

Malbec, Tannat (10 proc.)

10,00 € / 45,00 €
Gilios 40-55 metų vynmedžių šaknys „atneša“ į šį sodrų, raudonomis uogomis, mėtomis ir prieskoniais kvepiantį vyną, subtilaus minerališkumo, „žemės“ natų. Ilga, šiai apeliacijai būdinga maceracija, pusmečio fermentacija betoniniame baseine, vėliau metai ąžuolo statinėse suteikia vynui turtingą tekstūrą, sušvelnina itin stiprius taninus, suteikia ilgą saldymedžio poskonį. Puikus derinys su anties patiekalais, sūriais.

 

 
BENANTI Serra Della Contessa 2004 Etna Rosso D.O.C. Italija

Nerello Mascaless

12,00 € / 55,00 €
Vienas retų Europos vyno pavyzdžių, kurių etiketėje parašyta franco di piede (it.) – kas reiškia neįskiepyta. Autentiški, daugiau nei 100 m. senumo  Nerello Mascalese vynmedžiai suteikia vynui harmoningą sodrumą, individualumą ir ypatingą eleganciją. Daugiau nei metus vynas brandintas nedidelėse 225 l statinėse. Aromatų puokštė – eterinė, kurioje susilieja miško uogų, persikų aromatai.  Taninai – subtiliai atkaklūs ir energingi. (R.Parker vertina šį vyną net 92 balais!) Puikus derinys su laukinės paukštienos, jautienos patiekalais, itin brandžiais sūriais.

 

 
 BIODINAMINIS VYNAS Dominio de Punctum Viento Aliseo 2013 Vino de la Tierra de Castilla  Ispanija

Tempranillo, Petit Verdot

 

6,50 € / 29,00 €

 

Naujos kartos „Dominio de Punctum” vyndariai jau dešimt metų centrinėje Ispanijoje vysto  organinę vyninkystę ir pristato sodrų, vyšnias ir šokoladą primenančio skonio Tempranillo ir Petit Verdot  vyną, kvepiantį prisirpusiomis uogomis, glotnių, minkštų ir saldžių taninų ir itin malonaus poskonio raudonąjį vyną, kuris puikiai dera su mėsos, makaronų patiekalais, vidutinio brandumo sūriais.  

 

RAUDONASIS VYNAS BUTELIAIS

 

Clos du Marquis 2004 Saint Julien A.C. 2e Grand Cru Classé Prancūzija

Cabernet Sauvignon (65%), Merlot (19%), Cabernet Franc (13%), Petit Verdot (3%)

750 ml

75,00 €

Ryški ir tamsi slyvų spalva, elegantiškas, svarus ir intensyvus vaisių skonis, puikus balansas ir subtilumas – puokštė, kuri atsiskleis Jūsų taurėje. Clos du Marquis pelnytai vadinamas geriausia antrąja augimviete (Château Leoville-Las Cases 2eme Cru Classe) ir vynas itin vertinamas dėl kokybės. Tarptautinėje literatūroje šis vynas apibūdinamas kaip “talentingas galios ir elegancijos mišinys”. Rekomenduojame prie raudonos mėsos patiekalų, sūrių.

 

 
Domaine Rion „Dame Juliette“ 2008; 2009, 2013 Vosne Romanee A.C. Burgundija, Prancūzija

Pinot Noir

75,00 €
Elegantiškas. Kaip ir Madame Juliette, kurios garbei pavadintas šis vynas iš geriausio vynuogyno. Madame Juliette virš 80 metų smulkutė, bet tvirta ir maloni dabartinio vyndario močiutė. Šiame vne subtiliai susilieja vaisiškumas ir švelnūs taninai. Aromatų puokštėje dominuoja vyšnios, žemuogės ir miško paklotės kvapai. Rekomenduojame prie raudonos mėsos patiekalų.  
COS Contrada Labirinto 2007, 2009, 2010 Sicilia  I.G.T. Italija

Nero d‘Avola

105,00 €
Šis vynas brandintas archaiškai – autentiškose betoninėse amforose! Granato raudonumas, vyšnių likerio, saldymedžio, kardamono bei vanilės aromatai, solidžiai sumišę su pipirų bei geležies kvapais. Puiki struktūra, svarus minerališkumas, sumišęs su vaisiškumu, delikatūs taninai, bei ilgas ir prieskoniškas poskonis. Rekomenduojame prie sodrių raudonos mėsos patiekalų.

 

 
Domaine Pelter TRIO 2008 Izraelis

Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot

 

60,00 €
Vyndarys Tal Pelter studijavo vyndarystę Australijoje ir patirtį įgijo žymiojoje Aussie vyninėje. Jis taiko kokybės ir filosofijos standartus ir savo vyninėje. Vynuogės šiam vynui skintos tik rankomis, vynas brandintas 14 mėn. prancūziško ąžuolo statinėse. Svarus, prieskoningas, šokoladiškas, švelnus ir kompleksiškas. Aromatuose galima pajusti ir prieskonius bei karamelę – tarptautiniai kritikai teigia, kad vynas kvepia Izraeliu ir žada jaunam vyndariui puikią ateitį

 

 
Sebastiani Zinfandel 2012 Alexander Valley Sonoma JAV

Zinfandel

55,00 €
Vynas sodrus, tirštas, juodas, kompleksiškas, intensyvus ir ryškus, kvepiantis prinokusiomis avietėmis ir mėlynėmis, prieskoniais ir šokoladu, burnoje šilkinis su integruotais taninais. Alkoholio kiekis – 14.5 proc. Rekomenduojame prie sodrių raudonos mėsos patiekalų

 

 
Henschke Keyneton Euphonium 2005 Barossa Eden Valley Australija

Shiraz (63 proc.), Cabernet Sauvignon (18 proc.), Merlot (10 proc.), Cabernet Franc (9 proc.)

 

90,00 €
Išskirtinio vyndario išskirtinio vynmečio išskirtinis vynas – šitaip būtų galimą apibūdinti šį puikų Pietų Australijos raudonąjį vyną. Sodrios raudonos spalvos, aromatų puokštėje susipynę gervuogių, juodųjų serbentų ir slyvų aromatai, papildyti anyžiaus, kedro ir vanilės niuansais. Burnoje – saldžios prisirpusios juodos uogos, šilkiniai taninai ir itin ilgas poskonis. Itin koncentruotas ir harmoningas, ilgaamžiškumo potencialas – iki 2020 metų.  

 

NATŪRALIAI  SALDUS  IR PASTIPRINTAS VYNAS

Château Simon Cuvee Classique 2011 Sauternes A.C. Prancūzija

Semillon, Sauvignon Blanc, Muscadelle

50 ml / 750 ml

5,50 € / 65,00 €

Trečią šimtmetį gyvuojantis šeimos vyno ūkis garsėja puikiu ir itin aukštais balais vertinamu Soterno vynu. Ir ne veltui – artimiausias vyno ūkio kaimynas – Château d’Yquem. Tviskančio aukso spalvos kilmingojo puvinio (botryčio) paveiktų vynuogių, turtingas, sodrus ir kartu gaivus vynas, dvelkiantis egzotiniais ir džiovintais vaisiais, sumišusiais su vanilės, cinamono, mėtų užuominomis. Burnoje labai delikatus, svarų saldumą papildo maloni rūgštis. Ne veltui šį vyną 2010 m. savo karališkų vestuvių šventei pasirinko Švedijos princesė Viktorija! 2011 m. Sauterno vynas vertinamas net 93 balais. Rekomenduojame su minkštais sūriais, paštetais, nesaldžiais kepiniais.

 

Anne de Laweiss Gewurztraminer 2009  Sélection Grains Nobles Alsace A.C.

Gewurztraminer

50 ml / 500 ml

10,00 € / 95,00

Išskirtinai turtingas, galingas, ilgaamžis (tinkamas laikyti iki 50 metų) ir sodrus saldus vynas Sélections de Grains Nobles iš kruopščiai atrinktų botryčio – kilmingojo puvinio paveiktų, prinokusių vynuogių. Aromatų puokštėje iš pradžių pasitinka serbentai, vaisių ledinukai, vėliau – skrudinto ananaso, papajos, arbatos niuansai. Pabaigoje išryškėja prieskoniai ir apelsinai. Burnoje neįtikėtinai švelnus, maloniai juntama ir puikiai integruota rūgštimi su ilgai išliekančiu poskoniu. Skonyje iš pradžių juntami egzotiniai vaisiai, svarainiai ir abrikosai, vėliau – kriaušių uogienė, o poskonį užbaigia gėlių medaus, pušų sakų, mineralų niuansai. Vynas – puikus aperityvas arba desertas, bei vienas – tiesiog pasimėgauti.

 

 
Warrant Fine Tawny Port Portugalija

TTinta Barroca, Tinta Roriz, Touriga Francesa

50 ml / 750 ml

4,50 € / 55,00 €

“Jis turėtų lyg ugnis šildyti skrandį… jis turėtų deginti kaip parakas… turėtų būti rašalo juodumo… jis turėtų būti saldus kaip Brazilijos cukrus ir kvepėti kaip Indijos prieskoniai” (1754 m. Porto pirklių asociacija).

Švelnesnė ir lengvesnė Tawny variacija. Burnoje itin sodrus, pilno kūno ir koncentruotas, turtingas ir energingas. Už porto saldumo puikiai „pasislėpę“ taninai ir švelni rūgštis. Alkoholis puikiai integruotas porto kompleksiškume ir džiovintų vaisių, prieskonių ir vanilės skonyje.

 

JUSTINO’S Colheita 1997 Madeira Portugalija

Tinta Negra

 

Jubiliejis vynas, šiais metais skaičiuojantis jau dvidešimtuosius metus, kuris tarptautinėje San Francisko vyno parodoje gavo sidabro apdovanojimą. Ir neveltui, nes vyndariai – viena seniausių šeimų gaminanti Madeiros vyną, ir gamina ne šiaip sau, o kaip sako patys, darom vieną rušį, bet už tai gerai. Gilios auksinio gintaro spalvos vynas, elegantiško, turtingo ir prisirpusio kvapo su graikinių riešutų nata. Skonyje saldumą puikiai atsveria gerai subalansuota rugštis, o poskonyje pajusite šokolado ir karamelės bangą. Rekomenduojame prie šokoladinių, kavos, medaus desertų, ar sūrių lėkštės, taip pat tiesiog prie kavos.

 

 

 

 

50 ml / 750 ml

7,00 € / 95,00 €

 

 

 

 

 

Stipriau nei vynas

 

Autentiška „Pažaislio“ stumbražolių užpiltinė Lietuva  50 ml

7,00 €

Žinoma, kad jau XVII a. Europoje vienuoliai augino stumbražoles dėl jų kvapnumo bei vaistingų savybių ir naudojo įvairių užpiltinių gamyboje. Ši autentiška užpiltinė paruošta pagal Pažaislio kamaldulių vienuolių XVII a. užrašytą receptą, naudojant čia užaugintas stumbražoles ir kitus slaptus ingridientus.

 

 

 

 

 
Virtus LIMONCELLO Liquore di Limoni Sicilija Italija  4,00 €
Likeris pagamintas iš kruopščiai atrinktų ekologiškai užaugintų Sicilijos citrinų žievelių. Likeris pasižymi svariu saldumu su malonia citrinų rūgštele ir itin svaigiu aromatu, kurio nesumaišysi su niekuom kitu.

 

 
Pommeau de Normandie  Christian Drouin Prancūzija  5,00 €
Sodrios aukso spalvos, kvepiantis prinokusiais obuoliais, lengvo saldumo ir 17 proc. alk. stiprumo pomas užgimsta kartu fermentuojant sidrą bei rinktinį kalvadosą, ir daugiau nei metus brandinant ąžuolinėse statinėse.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NEALKOHOLINIS VYNAS

Tai puikus ne tik blaiviai gyvenančių žmonių pasirinkimas, bet ir tų,

kurie nori išmėginti kažką naujo ir neįprasto.

 

Baltasis Peter Mertes „Light House“ Alcoholfree Rheinhssen Vokietija 150 ml / 750 ml

4,50 € / 19,00 €

Elegantiško laukinių gėlių ir citrusų aromato, lengvas, gaivinantis ir salstelėjęs nealkoholinis vynas, pagamintas iš kruopščiai atrinktų vynuogių pagal senuosius vienuolių receptus.

 

Raudonasis Peter Mertes „Light House“ Alcoholfree Rheinhssen Vokietija 4,50 € / 19,00 €
Aksominis raudonųjų uogų ir vaisių skonio pusiau sausasis vynas, pagamintas krupščiai atrenkant vynuoges pagal senuosius vienuolių receptus.

 

 

 

SIDRAS 

 

Nealkoholinis obuolių sidras „Douche de LonguevillePrancūzija 125 ml / 750 ml

4,00 € / 19,00 €

Natūralus Normandijos sidras Prancūzija

 

Gurmaniškų pojūčių ištroškusiems svečiams siūlome paskanauti tikro sidro iš Normandijos, kurio sodrus „kaimo“ kvapas gali iš karto ir nesužavėti, bet vėliau kitokio sidro ir nebesinorės.

4,00 € / 19,00 €

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

alus BUTELIAIS

 

 

Nefiltruotas ir nepasterizuotas „Sakiškių alus“ (330 ml)

„Mūsų alūs pilni aromato ir išraiškos“ sako mažo bravoro aludariai, kviesdami ragauti. 

 „Jų reikia įsiklausyti, jie nori būti suprasti. Pasirinkdami mus, Jūs pasirenkate atrasti. Naują derinį su maistu?

Naują derinį su nuotaika ar oru už lango?“

 

Meksikietiško stiliaus „Kukurūzinis lageras“ (alk.4,5%, IBU 35)

Rekomenduojame derinti prie ant grotelių keptų patiekalų.

3,50 €
Kvietinis alus su kalendra, apelsinų, greipfrutų ir citrinų žievelėmis „Witbier“

(alk. 5,3 %, IBU 14)  

3,50 €
Rekomenduojame  derinti prie jūros gėrybių, baltos žuvies, intensyvaus skonio daržovių patiekalų.

 

„Milk Stout“ (alk. 4,7%, IBU 19) 3,50 €
Milk stout‘o ištakos – tamsaus kaip anglis alaus maišymas su riebiu pienu. Taip sukurtas kaloringesnis, lengvesnis ir šilkinės tekstūros alus. Rekomenduojame išmėginti su ledais.

 

Belgiškas elis „Saisonas“ (alk. 6%, IBU 16) 3,50 €
Dėl aukštų mielių darbo temperatūrų šis alus pasižymi fermentacijos sukurtais pipiriniais ir garstyčių kvapais bei lengvu gvazdikėliškumu. Prie Saison tradicinės kvapų puokštės priderintos subtilios citrusų natos pabrėžia sausą alaus poskonį.

 

 

Klaipėdos Švyturio alus (500ml)

 

 Šviesusis lageris „Ekstra“ (500 ml) alk. 5,2% 2,50 €
Kvietinis „Baltas“ (500 ml) alk. 5% 2,50 €
Tamsusis lageris „Baltijos“ (500 ml) alk. 5,2% 2,50 €

 

 

 

 

„Acqua Panna“ Italija (250 ml / 750 ml) 1,80 € / 4,00 €

 

Mažai mineralizuotas vanduo (144 mg/l bendra mineralizacija) išgautas iš vandens šaltinio mažame Villa Panna miestelyje Toskanos kalnuose tarp Florencijos ir Romos, žmonių rankų nepaliestame draustinyje, kuris buvo atrastas 1800 m. Rekomenduojame prie įvairių šaltųjų užkandžių, nesudėtingų karštųjų patiekalų. Šis vanduo derės, jeigu rinksitės baltąjį vyną.

 

 
„Vittel“ Prancūzija  (250 ml / 1000 ml)

 

1,80 € / 4,00 €
Švelniai mineralizuotas vanduo (bendra mineralizacija 403 mg/l). Jame yra mažai natrio, todėl jis puikiai tinka dietos, kurios metu nevartojama druska, metu. Švelnios mineralizacijos “Vittel” be jokių apribojimų galima vartoti bet kokio amžiaus žmonėms. Rekomenduojame prie karštųjų baltos žuvies ir mėsos patiekalų. Šis vanduo derės, jeigu rinksitės baltąjį vyną.

 

 

NATŪRALUS MINERALINIS VANDUO

 

 

 

NATŪRALUS KARBONIZUOTAS MINERALINIS VANDUO

 

„Perrier“ Prancūzija (330 ml / 750 ml)

 

1,80 € / 4,00 €
„Draugiškas“ maistui, švelnus, nedidelės mineralizacijos ( 478 mg/l) vanduo. Šaltinyje rastos monetos su Cezario atvaizdu įrodo, kad “Perrier” vanduo jau buvo populiarus ir mėgstamas Cezario laikais. 1863 m. Napoleonas III išleido įsaką, pripažindamas šio šaltinio, tuomet vadinto “Les Bouillens”, eksploataciją. Dujos, susikaupusios prieš 100 mln. metų po ugnikalnio išsiveržimo, išsilaisvina ir kyla per kalkakmenio poras ir vulkaninį mergelį. Tai suteikia “Perrier” gyvybės ir skatina susidaryti natūralius burbuliukus. Rekomenduojame prie švelnių žuvies, daržovių ar mėsos patiekalų. Šis vanduo derės, jeigu rinksitės baltąjį vyną.

 

 
„Borjomi” Gruzija (500 ml)

 

3,50 €
„Borjomi“ – (gruziniškai: ბორჯომი) yra unikalios sudėties vulkaninės kilmės natūralus karbonizuotas mineralinis vanduo, išgaunamas iš Gruzijos kalnų gelmių. Bendra unikali vandens mineralizacija yra iki iki 670 mg/l, todėl teigiama, kad jis padeda išvalyti organizmą nuo toksinų, sustiprina imuninę sistemą, pagerina virškinimo sistemą ir medžiagų apykaitos procesus. „Borjomi“ galima vartoti kiekvieną dieną.  Rekomenduojame prie daržovių, miltinių patiekalų. Šis vanduo derės, jeigu rinksitės baltąjį arba putojantį vyną.

 

 

 

„S. Pellegrino“ Italija (250 ml / 750 ml)

 

1,80 € / 4,00 €

 

Išgaunamas San Pellegrino Terme miestelis Italijos Alpėse, kur šaltinis pirmą kartą buvo atrastas dar XII a. Iš vulkaninių uolienų, esančių net 400 m gylyje trykštantis vanduo gausus mineralais (1109 mg/l bendra mineralizacija). Tai – itin „draugiškas“ maistui vanduo ir kaip teigia reklama: „ ant stalo  jau daugiau kaip 100 metų…“. Rekomenduojame prie austrių, jūros gėrybių patiekalų. Šis vanduo derės, jeigu rinksitės baltąjį, putojantį vyną.

 

 
„Vytautas“ Lietuva  (500 ml)

 

3,50 €
„Vytautas” – daugiausia organizmui naudingų mineralinių medžiagų Baltijos šalyse turintis, todėl ypač sveikatai naudingas lietuviškas mineralinis vanduo. Tai – ypatingai švarus, turintis pastovią, pačios gamtos sudėtį produktas. Bendra ištirpusių mineralinių medžiagų koncentracija – 7309 mg/l. Rekomenduojame po valgio, prie intensyvių patiekalų, pvz. keptos jautienos ar žvėrienos patiekalų, brandintų sūrių. Šis vanduo derės, jeigu rinksitės raudonąjį vyną.

 

 

GERIAMASIS  VANDUO

Voss” Norvegija (375 ml / 800 ml) 4,00 € / 7,00 €
Išgautas iš Pietų Norvegijos gręžinio, apsaugoto storo sluoksnio uolienų ir smėlio sluoksnio, ,,Voss“ vanduo išpilstytas į norvegų dizainerių sukurtą butelį, kuris įkūnija tiek sveikatą, tiek aukštąją madą. Itin švelnus ir tyras vanduo, turintis Košerinio vandens sertifikatą puikiai dera su įvairiaisi nesudėtingais patiekalais. Taip pat puikiai derės, jeigu rinksitės baltąjį vyną.  
“Vichy Classique Still“ Lietuva (330 ml) 1,70 €
Geriamasis vanduo, praturtintas mineralais ir išgrynintas sidabru. Švelnus, tinkamas vartoti kasdien, malšinti troškulį ar derinti su įvairiais patiekalais.  
“Vichy Classique“ Lietuva (330 ml)

 

1,70 €
Gazuotas geriamasis vanduo, praturtintas organizmui reikalingais mineralais – kaliu ir magniu.

 

 

 

 

 

Šalti gaivieji gėrimai

 

Šviežiai spaustos sultys (200 ml)

 

 

2,50 €

„Švyturio“ salyklo gira iki 1 proc alk. (500 ml) 2,50 €
„Coca-cola“, „Fanta“, „Sprite“, „Schweppes“ (250 ml)

 

1,50 €
Įvairios „Domaine de Fleurenne“ sultys buteliukuose , Prancūzija (250 ml)                 

 

2,50 €

 

karštieji gėrimai

 

Ristretto 1,70 €
Espresso 1,70 €
Espresso macchiato                                                                         1,90 €
Juoda kava  1,70 €
Juoda kava su pienu  1,90 €
Cappuccino 2,20 €
Latte 2,70 €
Citrininė arbata su imbieru  3,00 €
Mėtų ir cinamono arbata pagaminta pagal autentišką Pažaislio kamaldulių vienuolių receptą    3,00 €
Pažaislyje augintų mėtų arba liepų žiedų arbata (300 ml) 2,50 €
Natūrali „Harney&Sons“ arbata (juoda, žalia, vaisinė, ramunėlių)      2,00 €

 

MŪSŲ GAMINTI ŠILDANTYS ALKOHOLINIAI GĖRIMAI

 

Žydinti Pažaislio Fundatorių arbata  su mėtų likeriu    5, 00 €
Šildantis obuolių sulčių ir kalvadoso gėrimas   6, 00 €
Airiška kava         4, 50 €