Montepacis
Facebook
Mail
+370 655 95185

Svetingumo kompleksas pažaislio vienuolyne

Parodos

Lina Morkūnaitė-Vilkelienė / Limo         

2017 m. lapkričio 29 d. – 2018 m. sausio 31 d.                       

 NATIURMORTAS

„Šie natiurmortai galėtų būti laikomi abstrakcijomis – čia gausu geometrinių formų, ryškių spalvų ir emocinio autorės užtaiso. Mane domina menininkės noras tapyti būtent tokius natiurmortus: išlaužytus, tarsi laukiančius, kol bus sudėti į vieną, dvelkiančius kubizmu. „Su natiurmortais mano santykis yra keistokas. Kartą, dar besimokant, jau norėjau mesti tapybą apskritai, nes natiurmortai nebeteikė man jokio žavesio ir įdomumo. Tuomet pradėjau tapyti vien abstrakcijas. Kol vieną dieną šmėstelėjo mintis, kad galima juos pamatyti ir kitaip. Išsikėliau sau tikslą – matyti natiurmortus vien kitaip, juos transformuoti, – teigia Lina, o stilistines vingrybes (abstrakcionizmo, ekspresionizmo ar net kubizmo) paaiškina: – Neprisirišau prie menininkams būdingo vientiso stiliaus, nes norėjau, kad kiekvienas natiurmortas būtų išreikštas jam labiausiai tinkama maniera. Mėgavausi formom, spalvom ir ieškojimais. Neapykanta natiurmortams virto meile. Taip ir gimė visa serija įvairiausių istorijų, padėtų ant stalo…“

Lina Morkūnaitė-Vilkelienė / Limo. Paroda „Natiurmortas“.

Spalio 21 d., penktadienį, 19 val., Pažaislio vienuolyno ansamblyje įsikūrusiame svetingumo komplekse „Monte Pacis“ galerija „Art-Cart“ pristatė tapytojo Deivio Slavinsko parodą.

Parodos organizatorė, galerijos „Art-Cart“ atstovė Ana Čižauskienė teigia, kad „Barokinis Pažaislio ansamblis – nors ir netipinė vieta meno ekspozicijoms, tačiau turi labai savitą vietos aurą ir istorinį kontekstą, kurių fone kūriniai prabyla kitaip. Šį kartą čia pristatomi Deivio Slavinsko „Kontradimensinės“ serijos kūriniai yra įdomūs stilistiškai, nes juose yra gretinama abstrakti išraiška su grafiniu pop stiliumi. Pirmas įspūdis, žvelgiant į šiuos kūrinius, dažnai apgaulingas, mat detalės atliktos grafiška maniera gali pasirodyti kaip koliažinės aplikacijos, bet iš tiesų yra kruopščiai atliktos teptuku. Daugelis šį dailininką pažįsta ir kaip originalių Kauno architektūrinių peizažų autorių, kuriuos jis tapo modernizmo epochai būdingu art deco stiliumi, daug kam inspiruodamas simpatijas tarpukario architektūrai“.

„Šios serijos darbuose aš suvieniju priešybes“ – aiškina pats autorius – „ne tik dimensijas, dvimatę (grafišku tikslumu ištapytus personažus) prieš „daugiamatę“ (ekspresionistinis planas / abstraktus peizažas), bet ir tekstūras („plokščia“ prieš daugiasluoksnius potėpius), stilius („švaru“ prieš „gaivališka“), atlikimo manieras („grafiška“ prieš „tapybiška“). Šis vizualus / stilistinis kontrastas leidžia pabrėžti ir vienas kitam papildyti skirtingų planų savitą grožį, nes tai, kas švaru ir preciziška dar labiau suskamba šalia gaivališkų, daugiasluoksnių tekstūrų.

Kad geriau suprasti šią mano seriją, reikia pastebėti, kad ji yra pagrįsta sapnų, vizijų ir magiškosios realybės principais. Ten keisčiausi dalykai, persipynę su emocijomis ir nuotaikomis, atrodo tuo metu natūraliai, o pabudus dažniausiai pamename tik kažkokias atskiras detales. „Kontradimensinėje“ serijoje ekspresyvusis planas atitinka pasąmonės srautus, dažniausiai kažkokias konkrečias erdves ir nuotaikas, o „grafiškas“ herojus joje „gyvena“ ir yra jos dalis“.

Paroda „Kontradimensinė serija“ yra atvira lankytojams svetingumo komplekso „Monte Pacis“ restorano darbo laiku (I – IV, VII 11:00 – 22:00; V – VI 11:00 – 23:00) ir truks iki šių metų pabaigos.

Susipažinti su autoriaus kūriniais galite apsilankę autoriaus Art-Cart paskyroje.

Parodos organizatoriai:

artcart montepacis